پشتیبانی فنی

CCTV support and maintenance

نگهداری و پشتیبانی دوربین مداربسته

کیفیت، تخصص و سرعت بالا در نصب و راه اندازی دوربین مداربسته از اهداف اصلی گروه دیدبین در واحد پشتیبانی سیستم های نظارت تصویری میباشد. کارشناسان متخصص دوربین مداربسته دیدبین همواره پاسخگوی مشکلات و نیازهای مشتری در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند. کارشناسان ما در تمام بخش‌ها همواره در تلاشند تا مشتریان را با دادن خدمات کامل و جامع راضی نگه دارند. توجه ما به امنیت، کیفیت و همچنین قیمت مناسب در بخش راه اندازی و پشتیبانی دوربین مدار بسته است، ما منتظر تماستان هستیم.

دوربین مدار بسته چیست؟

حفظ امنیت در تمامی مراکز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، این امنیت زمانی از درجه اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد که بخواهیم امنیت یک مجموعه شبکه یا اتاق سرور را تامین کنیم. استفاده از دوربین‌های مدار بسته را می‌توان بهترین راهکار برای حفظ امنیت فیزیکی در نظر گرفت. نظارت 24 ساعته بر محیط،  تحت شبکه بودن دوربین مدار بسته و… باعث شده است که اولین تجهیز برای حفظ امنیت محیط‌ها استفاده از دوربین مدار بسته باشد.

انواع دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته با توجه به کاربردی که دارند به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند.

دوربین مدار بسته بولت

از این نوع دوربین مداربسته برای محیط‌هایی استفاده می‌شود که قرار است فاصله طولانی تحت پوشش باشد. شکل ظاهری دوربین مدار بسته بولت به صورت استوانه‌‌ای و مخروطی است. عموما از این نوع دوربین‌ها بیشتر در محیط‌هایی استفاده می‌شود که امنیت بسیار حیاتی و مهم است، مانند بانک‌ها و مراکز مهم دولتی.

دوربین مدار بسته روز و شب

این نوع از دوربین‌ها توانایی استفاده در روز و شب را دارا هستند. کیفیت تصویر ضبط شده در این نوع از دوربین‌ها در شب و در محیط‌های تاریک به میزان زیادی بالا است. به دلیل آن که در طراحی این نوع از دوربین‌ها از نور مادون قرمز استفاده نشده است، کاهش و یا افت کیفیت تصویر در شب را شاهد نخواهیم بود.

دوربین مداربسته اسپید دام

این نوع از دوربین‌های مدار بسته قابلیت چرخش 360 درجه‌ای را دارا هستند. از دوربین‌های مداربسته اسپید دام در محیط‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به زاویه دید بیشتری است. شکل ظاهری این نوع از دوربین‌ها به صورت گنبد یا نیم دایره است. پوشش محافظ این نوع از دوربین‌ها باعث شده است که زاویه دید دوربین مشخص نباشد.

دوبین مداربسته دام

این نوع از دوربین‌ها دقیقا مانند دوربین مدار بسته اسپید دام است با این تفاوت که قابلیت چرخش 360 درجه‌ای را دارا نیستند.

دوربین‌های مداربسته دارای انواع مختلفی دیگری هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دوبین مدار بسته بی سیم
 • دوربین مداربسته پین هول
 • دوربین مداربسته حرارتی یا ترمال
 • دوربین مداربسته لنز فیکس
 • دوربین مداربسته لنز وریفوکال
 • دوربین مداربسته هوش مصنوعی
 • دوربین مداربسته شبکه‌ای
 • دوربین مداربسته با کیفیت اچ دی
 • دوربین مداربسته ایندور و اوتدور
 • دوربین مداربسته چشم ماهی
 • و…

نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته اگر به درستی انجام نشود می‌تواند باعث خرابی دوربین و همچنین به بارآمدن مشکلات مختلفی شود. گروه دیدبین با سال‌ها تجربه در زمینه نصب و پشتیبانی دوربین‌های مداربسته، آماده ارائه خدمات نصب و پشتیبانی دوربین مدار بسته به تمامی شرکت‌ها است.

انتخاب نوع کابل دوربین، میزان ظرفیت برق مورد نیاز، محل نصب دوربین، زاویه دید دوربین، شیوه کابل کشی و… از جمله مهم‌ترین مواردی است که باید در هنگام نصب دوربین مدار بسته به آن توجه کرد.

اگر بخواهیم مراحل نصب دوربین مداربسته را توضیح دهیم نصب یک دوربین مداربسته معمولی از مراحل زیر تشکیل شده است.

 1. انتخاب دوربین
 2. انتخاب محل نصب دوربین
 3. کابل کشی
 4. اتصال دوربین به شبکه
 5. اتصال دوربین به وای فا
 6. پیکربندی نرم افزاری دوربین مداربسته
 7. تست دوربین مداربسته نصب شده

جدیدترین مقالاتمقالات

5/5 - (1 امتیاز)