دوربین مداربسته مهدکودک

امنیت دانش آموزان و آموزگاران از مهمترین دغدغه های یک مدرسه یا مرکز آموزشی برای نصب سیستم نظارت تصویری یا دوربین های مداربسته می باشد و متاسفانه هیچ مدرسه یا مرکز آموزشی نمی تواند عدم وقوع جرم و از طرفی امنیت افراد را تضمین نماید. راهکارهای نظارت تصویری در مدرسه به معنای نصب تجهیزات نظارتی و امنیتی به صورت صحیح می باشد.

برخی از مزایای نصب تجهیزات مداربسته در مرکز آموزشی:

  1. جلوگیری از دزدی:  لابراتوار، کتابخانه، دفتر آموزگار و سایت کامپیوتر از محل هایی است که تجهیزات با ارزش در آن ها وجود دارد، با نصب دوربین های مداربسته به خصوص از نوع هوشمند، می توان از دزدی تجهیزات جلوگیری به عمل آورد.
  2. کاهش خرابکاری: بسیاری از مراکز آموزشی هزینه های زیادی صرف خرابکاری های دانش آموزان می کنند. با نصب سیستم های نظارت تصویری، احتمال خرابکاری به صورت چشمگیری کاهش یافته و یا حتی با وقوع خرابکاری می توان از ویدئوهای ضبط شده به عنوان مدرک استفاده نمود.
  3. افزایش تمرکز: برخی مراکز آموزشی اذعان داشته اند که نصب تجهیزات مداربسته در کلاس به افزایش تمرکز و مشارکت دانش آموزان و آموزگاران کمک نموده است.

بنابراین با توجه به اهمیت نصب سیستم های نظارت تصویری در مراکز آموزشی و مدارس، ورودی و خروجی های مدرسه باید به خوبی پوشش داده شوند تا چهره افرادی که به مرکز وارد می گردند قابل شناسایی باشد، از طرفی باید در محل هایی چون حیاط مدرسه، آزمایشگاه، کتابخانه، سایت کامپیوتر، پشت بام، نمازخانه، کلاس ها و راهروهای مدرسه دوربین نصب شود و اتاق مانیتورینگ می تواند در دفتر مدیریت و یا در اتاقی مجزا قرار گیرد. برای مدارس می توان از سیستم های آنالوگ مثل HDCVI، HDTVI و … استفاده نمود ولی بهتر آن است که انتقال تصاویر بر بستر اینترنت نیز صورت پذیرد.

با نصب صحیح تجهیزات مداربسته در محیط های داخلی و خارجی می توان امنیت دانش آموزان و آموزگاران را تامین نموده، از خشونت و دزدی جلوگیری به عمل آورده و خرابکاری و هزینه های ناشی از تعمیرات آنها را به صورت قابل توجهی کاهش داد.

جدیدترین مقالاتمقالات

5/5 - (1 امتیاز)